ВатиканПоштенски Пребарување
ВатиканCittà del VaticanoCittà del Vaticano: 00120
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Città del Vaticano, Città del Vaticano: 00120

00120

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Città del Vaticano, Città del Vaticano
Град :Città del Vaticano
Регионот 1 :Città del Vaticano
Земја :Ватикан
Поштенски :00120

Други Информации
Јазик :Italian (IT)
Регионален Код :
ширина :41.90292
должина :12.45339
Временска Зона :Europe/Vatican
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Città del Vaticano, Città del Vaticano се наоѓа во Ватикан. Нејзините поштенски код е 00120.

Другите се е достапен
Città del Vaticano, Città del Vaticano,00120 ©2014 Поштенски Пребарување